Kolik exekucí na plat lze nařídit najednou?

1 odpověď

Dobrý den, chci se prosím zeptat, kolik člověk muže mít exekucí na plat? Manžel má nyní 1Xdeponaci+1Xexekuci, je to možný aby měl tolik srážek na plat najednou? je nás celkem 5. osob a s tím co nám nechávají máme akorát na nájem a na jídlo, na cca 10. dní, já jsem nyní bez práce, už jsme zoufalý. Chtěli jsme to vyřešit oddlužněním, ale na to prý nedosáhnem. Co mužem tedy ještě zkusit? Aby jsme se nějakým zpusobem zbavili dluhu? Děkuji za odpověď, s pozdravem, Lenka

Dobrý den. Srážky z platu jsou vždy prováděny jako srážky ze mzdy s ohledem na tzv. nezabavitelnou část mzdy. Je proto jedno, kolik je na plat nařízeno exekucí, neboť nezabavitelná částka se jejich počtem nemění. Je samozřejmě možné, aby na jeden plat bylo nařízeno více exekučních řízení, v každém exekučním řízení lze nařídit srážky z platu pouze jednou. Jiná právní cesta, než oddlužení, neexistuje.