žadost o splatkovy kalendar

1 odpověď

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možné, když můj partner požadal exekutora o splatkový kalendář a on mu oznamil, že mu vyhový, ale nakonec zaplati o 16000 kč více než je celková částka na příkazu. Děkuji

Dobrý den. Exekutor nemá povinnost uzavřít splátkový kalendář. Pokud přistoupí na jeho uzavření, jedná se o jeho dobrou vůli. Tento exekutor chce na umožnění splátek vydělat. Zřejmě proto chce uzavřít dohodu o novaci a o splátkovém kalendáři. Tato dohoda však již nebude exekučním titulem a při nedodržení splátek bude muset exekutor znovu získat exekuční titul. Pokud Váš partner 16.000,- Kč navíc platit nemůže a nechce, nemusí dohodu uzavřít.