Mobiliární exekuce u rodičů

1 odpověď

Dobry den, s manželem mame dluhy, chtěla bych se zeptat jestli může exekutor zabavit majetek rodičů když u nich bydlím ale trvaly pobyt mam na městském uřadu. děkuji

Dobrý den. Při výkonu mobiliární exekuce je rozhodující fakticita, tj. exekuci lze provést všude tam, kde lze důvodně očekávat výskyt majetku dlužníka. Pokud tedy u rodičů bydlíte, lze návštěvu exekutora očekávat. Zabaven by měl být pouze Váš majetek, ovšem pokud dojde k soupisu, bude na Vás nebo na rodičích, abyste tvrdili, že majetek není Váš, jinak může dojít i k soupisu majetku Vašich rodičů.