Exekuce z podvodné půjčky jiné osoby - co dělat

3 odpovědi

Dobry den, manzelovi prislo vyrozumeni o zahajeni exekuce + exekucni prikaz z platu na castku cca 32 tisic bez poplatku pro ekzekutory, vedenou spolecnosti profi credit u ktere nikdy nic nepodepisoval zadnou pujcku nesjenaval a podobne, bylo nam po telefonu doporuceno jak samotnou spolecnosti profi credit tak ekxekutorskym uradem ktery exekuci vede podat trestni oznameni na policii, coz jsme udelali a jeste ktomu mame zaslat emailem nejaky nesouhlas s exekuci oboum spolecnostem, chteli bychom se zeptat zda tento nesouhlas musi byt nejak konketne formulovan aby byl bran v potaz nebo jen staci neformalni dopis bez podpisu, za exekucnim prikazem je napsano ze proti tomuto exekucnimu prikazu neni pripustny opravny prostredek, tim padem pokud to chapeme spravne neni mozne podat odpor ci takhle neco? dluh ma byt z roku 2003 coz je jedenact let a v te same dobe manzelovi odcizili doklady, vse je zapsano v protolu od policie, jak jeste muzeme bojovat a domoci se spravedlnosti, dekujeme

Dobrý den. V tomto případě zřejmě došlo k poskytnutí půjčky na odcizené doklady. Toto Váš manžel zjistí, když u exekutorského úřadu nahlédne do spisu, kde zjistí, na základě jakého exekučního titulu byla exekuce nařízena a co bylo jeho obsahem. Pokud skutečně došlo k této situaci, bude manžel muset podat návrh na zastavení exekuce, který odůvodní tím, že se exekuční titul byl vydán na základě trestného činu jiné osoby. K návrhu musí připojit protokol od policie a návrh musí podat písemně, nikoliv emailem.

dekuji a nahlednout muze pouze osobnne a jen na sidle daneho exekucniho uradu nebo i na sidle exekucniho uradu v jinem meste? a je nejaka stanovena doba do kdy musi tento navrh podat? dekuji

Nahlédnout do spisu lze pouze u toho exekutorského úřadu, kteý řízení vede. Nahlížení je možné pouze osobně a doporučuji se za tímto účelem předem objednat.