Exekuce pro půjčku cizí osoby - co dělat?

5 odpovědí

Dobrý den. Mám na vás dotaz. Cizí osoba si na mě vzala půjčku a teď mě hrozí exekuce. Je to trestný čin. Co mám dělat. Màm jít na Policii ČR a podat trestní oznámení, pomůže mi to při řešení exekuce či zastavení. Jsem bezradný e nevím co dělat. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

Dobrý den. Samozřejmě, že v tomto případě byste měl neprodleně podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Pokud totiž podáte návrh na zastavení exekuce, musíte jej doložit relevantními skutečnostmi včetně důkazů. Za důkaz v tomto případě bude sloužit protokol od Policie ČR.

Ten navrh na zastavení musím podat pisemne nebo emailem. když to odešlu písemně a doporučeně stačí ten datum kdy jsem to odeslal aby byla exekuce zastavena. děkuji

Pokud nemáte zaručený elektronický podpis, tak návrh emailem neposílejte. Exekuce nebude zastavena ke dni odeslání návrhu, ale až ode dne vyhovujícího rozhodnutí o návrhu.

A může exekutor přijít do bytu když už to bude odeslany a bude to to doručený na exekutorském ůřadu. děkuji

Ano. Dokud není o návrhu rozhodnuto, exekuční řízení pokračuje.