dva exekutoři na jeden dluh (pohledávku)

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na plat (srážky ze mzdy) pro jednoho exekutora (splácím) a zároveň mám zablokován účet na stejný dluh od jiného exekutora (provedeny srážky). je možné aby dva exekutoři řešily stejný dluh pro stejného věřitele? jak je možné splácet jeden dluh dvakrát dvěma exekutorům? Když jsem se to snažila vyřešit tak ani jeden exekutor nekomunikuje a vykonavatelé, že mojí povinností je platit.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Francišková

Dobrý den. Nelze vést více exekučních řízení v téže věci. V tomto případě se uplatní pravidlo, podle kterého vede exekuční řízení ten z exekutorů, který je v centrální evidenci exekucí zapsán jako první. Proto podejte návrh na zastavení exekuce vedené tím exekutorem, který byl do této evidence zapsán později. Navíc budete muset podat návrh na částečné zastavení exekuce v rozsahu, v jakém tento druhý exekutor dlužné plnění již vymohl.