Kdo hradí náklady exekuce při zastavení pro nemajetnost?

1 odpověď

Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně nákladů exekuce při jejím zastavení pro nemajetnost povinného. Již před rokem jsem podala návrh na exekuci vůči svému otci na vymožení dlužních alimentů, které do ukončení vyživovací povinnosti letos v září činí 300 000, -. Doposud však z dlužné částky nebylo nic vymoženo. Z důvodů nezaměstnanosti a celkové nemajetnosti hrozí zastavení exekuce pro nemajetnost povinného. Chtěla bych se tedy zeptat, zda při jejím zastavení exekutorem přejde povinnost uhradit náklady na exekutora na mě.
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Při zastavení exekuce pro nemajetnost hradí exekuční náklady oprávněný, tedy Vy.