Exekuce a trvalé bydliště

3 odpovědi

Dobrý den, syn má trvalý pobyt u nás, ale již 4 měsíce se zde nezdržuje. Nejsem s ním v kontaktu, vím jen od jeho kamarádů, že přišel o práci a má dluhy. Chtěla jsem vědět, jestli je lepší zrušit mu trvalý pobyt na naší adrese, kdyby přišel exekutor. Vím, že mu tím způsobím další problémy, ale nevím, jak jinak se bránit, abych nepřišla i o to málo co mám. Nemohu se totiž nijak prokázat, že věci jsou moje, protože už nemám žádné doklady o koupi, jsou to starší věci. Děkuji za odpověď

Dobrý den. Zrušení trvalého pobytu Vás před návštěvou exekutora zcela neochrání, důležité je, zda má u Vás syn uloženy nějaké své věci, které lze postihnout exekučním prodejem nebo zda se u Vás fakticky zdržuje. Samozřejmě, že zrušením trvalého pobytu zabráníte do budoucna dalším problémům, např. exekuci za neuhrazené poplatky za komunální odpad.

Dobrý den, děkuji za odpověď. Syn má u nás jeden pokoj, který užíval. V něm má jen postel a stůl, které nemají žádnou hodnotu. Zajímá mě, zda by mohl exekutor vzít něco z našich věcí, když k tomu již nemáme paragony. Děkuji

Dobrý den. Při mobiliární věci občas dojde k tomu, že jsou zabaveny i věci, které nejsou v majetku dlužníka. Samozřejmě, že věci v majetku jiné osoby zabaveny být nesmí, pokud k tomu však dojde, je na majiteli, aby se bránil.