Lze exekuovat sociální dávky?

1 odpověď

zdravim chtěla bych se zeptat jestli nam mužou vzit socialni davky exekutoři. a chtěla bych vědět jestli davaji splatkovy kalendař. manžel byl u soudu že mame zaplatit častku a jedna se nam o to že mu řekli že do třech dnu musi tu častku zaplatit, ale my nani nemame jestli nam mužou dat splatkovy kalendař.

Dobrý den. Pokud nejsou dávky státní sociální podpory vypláceny jednorázově, je možné je postihnout podle ustanovení o srážkách ze mzdy. Dohodu o splátkovém kalendáři je možné uzavřít v případě, že bude druhá strana souhlasit. Záleží na tom, kdo je protistrana, někdo na splátkový kalendář přistoupí a někdo ne.