Do kdy lze nařídit exekuci?

1 odpověď

Dobrý den, dnes tj. 23.10.2014 mi bylo zaměstnavatelem sděleno, že obdržel exekuci na můj plat. Jedná se o starší rozsudek ze dne 19.1.2005 - nařízení exekuce je datováno na 22.10.2014. Můj dotaz zní, jestli je tato exekuce oprávněná a zda-li není již promlčená. Prosím o radu jak v tomto případě mohu postupovat.
Děkuji

Dobrý den. Pokud byl rozsudek vydán dne 19.1.2005, musela ještě uběhnout doba do nabytí právní moci a vykonatelnosti, až poté je rozsudek pravomocný a exekuci lze nařídit jedině na základě pravomocného exekučního titulu. Exekuci lze nařídit do 10 let od právní moci a vykonatelnosti, proto exekuce není promlčená a je oprávněná.