Souběh mobiliárních exekucí

1 odpověď

Dobrý den, máme polepeno veškeré vybavení domácnosti a dohodnutý splátkový kalendář, který plníme. Bylo nám sděleno, že jiný exe nemůže toto vybavení znovu olepit a odvést. Došel jiný exe a znovu polepil a hrozí odvozem pokud nesplatíme dluh. Může to učinit a jak se proti tomu bránit?
Děkuji

Dobrý den. Podle § 11 zákona č. 119/2001 Sb. , který upravuje pravidla souběžně probíhajících exekucí, je nepřípustné, aby byly prodány věci, které jsou již sepsány v jiné exekuci. Ovšem není vyloučeno věci v této exekuci sepsat a dokonce odvézt, protože odvezení věcí neznamená automaticky jejich prodej, ale pouze zajištění. Druhý exekutor nesmí věci pouze prodat. Jediné, co můžete udělat, je informovat o tomto jednání původního exekutora, protože by se mohl domnívat, že jste věci ukryli nebo prodali.