Spoluvlastnický podíl k nemovitosti v exekuci

3 odpovědi

Chtěla bych se zeptat po úmrtí tchána zdědili deti 1/6. Dvě sestry mají dluhy a exekutoři tchyni zablokovali dum tchyně chce memovitost prodat tech exekutorů tam je několik musí vyplatit všechny nebo jen tu 1/6 dekuji

Pokud osoba nabyla spoluvlastnický podíl, je možné exekuovat pouze tento podíl. Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti se vztahuje pouze k tomuto spoluvlastnickému podílu. Co znamená, že exekutorů je několik? Pokud je proti spolumajiteli vedeno více exekučních řízení, neznamená ukončení jednoho řízení nemožnost postižení podílu v jiném řízení vedeném jiným exekutorem.

Jak se muže tchyně bránit? Jedna sestra má 6 ruznych exekutorů. Její dluh čini cca 150 tis. Kč. druha sestra má konsolidaci ve vysi cca 200 tis. Kč Sestry zdědili jen 1/6 ta čini cca 40 tis. Kč. Pokud by chtěla prodat nemovitost je povinna zaplatit cele jejich dluhy? Máji exekutoři právo to požadovat od maminky celý jejich dluh nebo jen těch 40 tis. Kč

Proč by exekutoři chtěli dluh od maminky? Exekuční příkaz postihuje pouze spoluvlastnický podíl, pouze ten lze tedy prodat v dražbě. Exekučně nelze vymáhat dluhy jiné osoby po příbuzných (s určitými výjimkami u manželů). Pokud by tchyně prodávala nemovitost, tak by prodávala jen svůj podíl, tedy podíl nezatížený exekucí.