Exekuce družstevního podílu

1 odpověď

dobrý večer, syn má exekuci na podíl v družstvu-byt, který ovšem splácíme my rodiče, zřejmě je již pozdě převést tento byt na nás? ! syn je bez práce a nemá jinak žádný majetek, zajímalo by mne co se stane v případě, že nebude svůj dluh splácet, ten byt exekutoři zabaví nebo prodají do výše podílu?
Děkuji za odpověď jsme s toho dost zoufalí.

Dobrý den. Pokud je syn již v exekuci, nesmí nakládat se svým majetkem, tedy ani převést družstevní podíl. Družstevní podíl bude prodán v dražbě, tj. za tržní cenu podle odhadu, nikoliv tedy do výše podílu.