exekuce, družstevní podíl a jeho převedení na dceru

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem ve velmi složité životní situaci.
Moje matka se jako samoživitelka dostala do velkých dluhů cca. 500.000,-. To už jsme za 9 let vyřešily, co se dalo. Aby sme nepřišli od střechu nad hlavou sem se zaúvěrovala a je tu ta hrozba nejspíš znovu. Privatizujeme bytový dům a mamka by měla mít tedy družstevní podíl, privatizovat mohl jen oprávněný nájemce. Což byla pouze ona. Já a bratr (student) jen uživatelé společné domácnosti. Může exekutor na družstevní podíl? Koupě bytového domu je na úvěr bytovému družstvu.
Pokud ano. Lze družstevní podíl převést na děti resp. na jedno z dětí?
Nechceme skončit na ulici.

Předem děkuji za odpověď

Dobrý den. Pokud je Vaše matka v exekuci, lze samozřejmě exekučně postihnout i její družstevní podíl. Jestliže exekuční řízení ještě nebylo zahájeno, může se svým majetkem volně nakládat, tj. může převádět družstevní podíl (ovšem v souladu s podmínkami úvěrové smlouvy).