Placení alimentů při exekuci

1 odpověď

Dobrý den. Otec má k mé osobě povinnost vyplácet měsíční výživné v hodnotě 2000Kč, -. Nyní však přišla zpráva z exekuční správy, že kvůli jeho dluhům mu díky novému občanskému zákoníku exekutor
peníze jenž má dávat na mé výživné zabavuje ke splacení jeho dluhů. Je toto doopravdy možné?

Dobrý den. Pokud má otec alimentační povinnost, která však není vymáhána exekučně, má přednost exekuční vymáhání pohledávky. Exekuční vymáhání má přednost vždy, proto můžete podat návrh na nařízení exekuce, jelikož výživné je přednostní pohledávkou, můžete se domoci úhrady touto cestou.