Koupě nemovitosti v dražbě

1 odpověď

Dobrý den, prosím, mohl byste mi sdělit, jaké jsou termíny po příklepu vydražené nemovitosti? co se podle NOZ deje dál? Slyšela jsem o předražku. jde mi o nedobrovolnou dražbu. V případě, že dám nejvyšší nabídku a bude mi nemovitost přiklepnuta, kdy nejdrive muzu do nemovitosti vstoupit. Bohužel očekávám, že se současný majitel nebude chtít vystěhovat a mám strach z poškození nemovitosti. dá se proti tomu nějak bránit? co když mi v období mezi dražbou a převzetím vymlátí okna, poškodí podlahu nebo treba zapálí? Děkuji

Dobrý den. Dražba neprobíhá podle občanského zákoníku, ale občanského soudního řádu. Ten upravuje nedobrovolnou dražbu v § 336b - 337h. Nemovitost můžete převzít den po doplacení nejvyššího podání, nejdříve však po 15 dnech od zveřejnění usnesení o příklepu. Proti poškození nemovitosti současným majitelem se bránit nemůžete, pokud v nemovitosti bydlí a bude chtít nemovitost poškodit, tak ji prostě poškodí. Pokud ji však poškodí po udělení příklepu, můžete po něm vymáhat škodu, neboť vlastnictví přechází okamžikem příklepu.