Jaký učet si otevřít, když mám exexuci

1 odpověď

Dobrý den chci se zeptat. Mám exekuci, strhávají mně ji s platu. Je možné si nějakým způsobem otevřít někde účet, aby mně výplatu na něj mohli posílat? a nebát se že mně jej exekutor zablokuje. Zatím mně chodí ke kolegovi z práce. Děkuji za odpověď Karpíšek Alois

Dobrý den. Exekutor se může obrátit na peněžní instituce s dotazem, zda u nich nemá povinný vedený účet. Pokud si tedy otevřete účet v tuzemské bance, nemáte možnost jej před exekutorem utajit. Exekutor sice nemůže zabavit peníze, které pochájí ze mzdy a již z nich byly provedeny zákonné srážky, ale při exekuci pohledávky z účtu se nezkoumá původ peněz na účtu. Je proto pravděpodobné, že kdybyste měl vedený účet, exekutor by jej nechal obstavit, neboť můžete mít i jiné příjmy.