Jak si rozdělit exekuce při rozvodu

1 odpověď

Dobrý den, máme s manželkou asi dohromady asi 18 exekucí. Nyní se rozvádíme. Jak se tyto dluhy dělí? Popřípadě, jestli na mě třeba připadne exekuce, která je napsaná na ni. Chceme nesporný rozvod, takže toto musí být napsáno v dohodě a rádi bychom, aby byla dohoda platná a uznali ji i věřitelé. Děkuji

Dobrý den. Jestliže je vedena exekuce na jednoho z manželů, tj. odsuzující rozsudek byl vydán pouze proti jednomu z manželů, měl by závazky z této exekuce nést ten z manželů, proti kterému bylo vedeno soudní řízení a tedy nařízena exekuce. Rovněž v případě, že se dluhy vztahují k výlučnému majetku manžela, měl by dluhy převzít tento manžel. Samozřejmě, že si můžete rozdělit dluhy rovným dílem. Jedná se o nesporný rozvod, tj. rozdělení majetku a závazků je věcí dohody.