Vliv rozvodu na exekuci mé mzdy pro dluhy manžela

1 odpověď

Dobrý den,
můj manžel má nařízenou exekuci - závazek vznikl za trvání manželství a vzhledem k neplnění závazku byla postižena má mzda - potom na základě exekučního příkazu můj zaměstnavatel provádí srážky ze mzdy. Můj manžel má nařízené další dvě exekuce, na které v současné době není nařízena exekuce na srážky z mé mzdy.
Mé manželství je v rozpadu, chci podat žádost o rozvod. Chci zeptat co můžu podniknout (před podáním žádosti o rozvod, v průběhu rozvodu) ve svůj prospěch, abych po rozvodu našeho manželství platila za exekuce mého manželka co nejmíň peněz.
Děkuji za odpověď Lucie

Dobrý den. Okamžikem právní moci rozvodu Vašeho manželství nebude nadále možné exekučně postihovat Vaši mzdu ani účet. Ztratíte způsobilost být účastníkem exekučního řízení Vašeho bývalého manžela. Abyste se do budoucna vyhnula placení dluhů Vašeho manžela, budete muset při rozvodu provést vypořádání majetku, ve kterém se budete muset snažit co nejvíc závazků přenechat manželovi, např. s odůvodněním, že pocházejí výhradně z jeho činnosti.