Mohu ihned nařídit exekuci pro dluhy?

1 odpověď

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat. Muj bývalý přítel mi přepsal jeho firmu na moje jméno a slíbil mi za přepis firmy 25000kc. Uz je to už 2 roky v létě a částku mi pořád nezaplatil celou částku. S těch 25000 mi zaplatil zhruba Pokaždé mi řekl že už mi to pošle určitej den a nikdy nedodržel termín tím mě dostal do dalších finančních problémů v mé bance. Jsem momentálně bez práce a ty peníze potřebuji. Co je potřeba k podání exekuce? Mohla bych předložit výpis z účtu a také jeho sms a samozrejmě i svědky. Protokol s ověřenymi podpisy o předání firmy a zaplacení částky 25000kc za firmu. A jestli mu můžu dát plus poplatky za pozdní platby.
Můžete mi poradit?
Dekuji

Dobrý den. Exekuci lze nařídit až na základě pravomocného exekučního titulu. Nepostačuje pouhá existence dluhu. Je nutné získat rozhodnutí soudu a v případě, že nebude v určené lhůtě splněno, lze nařídit exekuci. Proto dotyčnému pánovi zašlete předžalobní výzvu a pokud v ní určené lhůtě svůj dluh nevyrovná, podejte žalobu k soudu. Až poté, co vyhrajete soud a přesto nebude plněno, lze přikročit k exekuci.