Ručitel v exekuci

1 odpověď

Dobrý den,

stalo se mi bohužel že jsem se dostal do exekuce spolu s jednou slečnou, která si brala spolu semnou půjčku u ČS. Stalo se že ji údajně nesplácela a já o tom nevěděl, došlo až na exekuci a já momentálně maje peníze z prodeje byto po matce bych sice mohl celou exekuci zaplatit, nicméně se mi nelíbí že bych ji měl celou platit sám. Jaký byste mi poradili postup, abysme exekuci zaplatili napůl??? Exekutora nebude zajímat že si chci zaplatit půlku a zbytek ať si vymáhá od oné slečny která průšvih zavinila. Jediné co mně napadlo bylo že by mi po zjištění výše dluhu podepsala na jeho polovinu směnku kterou by mi postupně splatila, na nic jiného jsem přijít nekodázal. Děkuji za případnou hodnotnou radu.

Dobrý den. Pokud Vám byla soudem uložena povinnost dlužnou částku uhradit společně a nerozdílně se zmíněnou slečnou, nebude exekutora opravdu zajímat, kolik kdo z Vás chce na exekuci uhradit. Prostě bude postupovat tak, aby byla exekuce co nejdříve úspěšně ukončena. Jak se vyrovnáte s tou slečnou je už záležitost dohody vás dvou. Tj. pokud Vám směnku nepodepíše, ani Vám nic nezaplatí, nezbyde Vám nic jiného, než ji zažalovat a poté případně podat návrh na nařízení exekuce.