Nemovitost v exekuci - kdy bude vymazán exekuční příkaz

1 odpověď

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně přepisu nemovitosti.
V katastru nemovitostí je uveden
Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti
Nařízení exekuce
Zástavní právo soudcovské
Pokud uhradíme veškeré závazky, které s nemovitostí souvisejí, kdy bude možné nemovitost přepsat? A jak si můžeme být jisti, že s nemovitostí už nejsou spojené žádné exekuce?
Děkuji za odpověd. Lucie

Dobrý den. Nemovitost bude možné přepsat, až když zaniknou uvedená zajištění, tj. po výmazu exekučního příkazu a soudcovského zástavního práva z katastru nemovitostí. Exekuce nemovitosti se vždy zapisuje do katastru, proto by jakákoliv další exekuce měla být zapsána v katastru. Je ovšem nutno uvést, že budete muset uhradit nejen závazky spojené s nemovitostí, ale zřejmě i celé náklady exekuce, neboť exekuční příkaz k prodeji nemovitosti slouží k zajištění vymožení pohledávky, tj. neexistuje povinnost jej zrušit, pokud není exekuce uhrazena celá.