Exekuce na trvalé bydliště

1 odpověď

Dobrý den,
před zhruba 3 lety se prodával starší dům se 3 byty. Jeden byt jsem koupil, ostatní byty koupili jiní majitele. Vcelku bezproblémově spolu vycházíme. Dům patřil jednomu majiteli a pronajímal ho ostatním podnájemníkům, kteří se odstěhovali po prodeji domu. Nyní se objevilo na dveřích exekuční oznámení na bývalého podnájemníka, který tu však měl trvalé bydliště. Má nyní exekuční úřad, popř. vykonavatel exekuce pravomoc vstupovat, či zabavovat mé věci popř. mých sousedů?

Dobrý den. Vstupovat do Vašeho bytu je možné pouze v případě, že existuje důvodný předpoklad, že u Vás má dlužník uloženy své věci. Nepostačuje pouhá shoda trvalého bydliště. Vylepení oznámení o exekuci bylo provedeno proto, že exekuovaná osoba nemá označenu poštovní schránku a nebylo proto možné doručit písemnost vhozením do schránky.