Platba na ukončenou exekuci

1 odpověď

Exekutor neoprávněně ode mne vybral 3500 kč na exekuci která byla v roce 2013 před rokem zastavena oprávněným a on ji i přesto v roce 2014, prý nedopatřením zahájil. Nyní vydal usnesení 1/exekuce se zastavuje, 2/nikdo z účastníků nemá nárok na náhradu nákladů řízení, Vrátí mi moje doposud na jeho konto, mnou zaslané peníze? Mám se do 15 dnů odvolat nebo jak se ohradit. Děkuji za radu a pomoc.

Pokud byla exekuce zastavena a přesto jste na ni uhradil 3.500,- Kč, jedná se o bezdůvodné obohacení exekutora. Usnesení, které exekuci zastavuje, neřeší osud Vašich peněz. Proti němu nepodávejte odvolání, ovšem vyzvěte exekutora k vydání tohoto bezdůvodného obohacení, neboť při rozsahu agendy běžného exekutorského úřadu nelze očekávat, že by si exekutor přeplatku všimnul.