Lze exekuovat životní minimum zasílané na účet?

1 odpověď

Chtěl bych si zřídit účet u banky a nechat si tam zasílat dávky socialní podpory (životní minimum + dietu cca. 4.500kč). Mam se bát, že mi je vezme exekutor??? Děkuji za odpovědi

Dávky státní sociální podpory, které nepodléhají výkonu rozhodnutí (exekuci) nelze zabavit. Ovšem při exekuci přikázáním pohledávky z účtu zásadně není zkoumám původ peněz na účtu a došlo by tak k jejich zabavení. Poté byste se musel domáhat jejich výplaty vylučovací žalobou.