Jak nařídit exekuci na bývalou manželku pro neplnění majetkového vyrovnání

1 odpověď

Dobrý večer, chtěl bych Vás poprosit o radu, když mi bývalá manželka nesplácí dluh z majetkového vyrovnání. Zaslal jsem jí dopis at mi uhradí dlužnou částku 43.000 kč do 1.10.2014 a dále at splácí 5000 kč měsíčně a ona mi dnes 30.9 místo 43.000 kč zaslala jen 5000kč, prosím Vás jak mám postupovat, když neuhradila co měla tak jak mi poradil soudní exekutor? Můžu to dát zítra 1.10. tedy k soudu a vymáhat exekučně? Nebo jak dál, prosím? Předem děkuji za odpověd moc.

Dobrý den. Pokud máte majetkové vyrovnání, tedy smlouvu s ověřenými podpisy, kterou neschválil soud, budete muset nejprve získat exekuční titul, tj. podat žalobu a pohledávka Vám bude muset být pravomocně přiřnuta soudem. Až poté můžete zahájit exekuci a to pouze v případě, že Vám manželka nebude plnit podle rozsudku.