Nesplácím půjčku, může být zahájena exekuce?

2 odpovědi

Dobrý den, vzala jsem si půjčky a jelikož jsem přišla o práci splacim to po malých částkách. Může namě exekutor? děkuji za odpověď Hlavova

Dobrý den. Dokud Vám nebyla soudem pravomocně uložena povinnost dlužnou částku uhradit, nelze proti Vám zahájit exekuční řízení. To je možné až s pravomocným exekučním titulem, tj. dokud Vás věřitel nezažaluje a soud žalobě nevyhoví, exekutor nemá s touto věcí nic společného.