Exekuce - pomoc druhé osobě

1 odpověď

Chci pomoci druhé osobě s vyřešením její situace. Tato osoba má v Centrální evidenci exekucí vedeno 7 záznamů - pohledávky v součtu činí cca 24 tisíc Kč. Ostatní náklady zde možné vyčíst není. Existuje cesta, jak zjistit výši veškerých položek? A dále jak případně tyto částky sloučit a co nejefektivnějším způsobem celou záležitost vyřešit uhrazením? Budu vděčný za jakoukoli radu. Rád bych situaci za dotyčnou osobu vyřešil, neboť sama není schopna situaci zvládnout. Děkuji

V centrální evidenci exekucí je vždy uvedena vymáhaná povinnost bez nákladů exekuce a nákladů oprávněného. Tyto částky se vyčíslují až po vymožení původní pohledávky nebo po zastavení exekuce, jejich výši totiž nelze dříve přesně určit. Ohledně sloučení exekucí je rozhodující, zda jsou splněny zákonné podmínky, tedy zda jsou exekuce vedeny u téhož exekutora nebo je v nich vymáhána částka nižší než 10.000, - Kč. V této situaci je možné uvažovat o podání návrhu na oddlužení, což by zřejmě byla nejefektivnější, avšak dlouhodobá a značně omezující, možnost, jak vyřešit tuto situaci.