Exekuce ze Slovenska v ČR

3 odpovědi

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat když je na mně exekuce na Slovensku, sem Slovenský občan ale už 10 let pracuji v Čechách může si exekutor vymáhat exekuci aj v Čechách. Bydlíme s přítelem v jeho byte. Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den. Jelikož jsou obě země členy EU, je možné občanskoprávní nároky přiznané soudem vymáhat podle pravidel o evropském exekučním titulu. Exekuci však bude provádět český exekutor.

Děkuji za odpověd, a chci se ještě zeptat jestli když tady nemám trvalí pobyt, bydlím u přítele v jeho byte, v byte všechno patří jemu já tu mám jenom osobní věci, múže exekutor příst aj do jeho bytu? Co by jsme mněli udělat aby exekutor nezabavil jeh majetek.

Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka, tj. není rozhodující trvalý pobyt. Nejlepší obranou před exekucí je uhradit své závazky.