Žádost o snížení exekuované částky

1 odpověď

Dobrý den,

ráda bych se zeptala zda je možné zažádat o snížení exekuce za nezaplacené pokuty Dopravnímu podniku.
Přítel v roce 2008 nezaplatil dvě pokuty za jízdu "na černo", ztratil je a později zapomněl, bohužel nebydlí již cca 10 let na trvalém bydlišti, proto se ani nedozvěděl o tom, že má již exekuce.
Případně že lze zažádat o prominutí sankcí, apod. , můžete mi prosím zaslat vzor žádosti, který by se dal v této situaci použít.

Děkuji! S pozdravem

Dobrý den. Obecně platí, že zažádat si můžete kdykoliv o cokoliv a pokud se Vaše žádost neopírá o zákonný nárok, je jenom na požádaném, zda žádosti vyhoví. V žádosti musí být popsáno, proč a o co kdo žádá, s uvedením všech konkrétních údajů, jako např. datum zahájení exekuce, exekuční spisová značka, kteří exekutoři exekuci vedou atd. Žádost je třeba adresovat oprávněnému. Osobně vzory nepoužívám, vždy píšu podání podle konkrétních skutkových okolností. Pokud však exekuce vede jediný exekutor, může Váš přítel požádat o spojení exekucí podle § 112 občanského soudního řádu ve spojení s § 65 exekučního řádu.