Dražba bytu v exekuci - zaniknou zástavní práva?

1 odpověď

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na Váš názor na koupi nemovitosti v dražbě nařízené exekutorem. V katastru nemovitostí je uvedeno, že na nemovitost je uvaleno zástavní právo - exekutorské, smluvní a z rozhodnutní správního orgánu.

Jde mi především o smluvní zástavní právo. Nechtěla bych pořídit nemovitost a pak zjistit, že mi jí banka vezme, protože to je zástava na kterou si předchozí majitel bral hypo.

Jak to v tomto případě chodí? Dražba ruší veškeré smluvní závazky nebo nikoliv? Budu po koupi v "ohrožení" že o nemovitost přijdu?

Děkuji za radu!

Dobrý den. Podle § 337h odst. 1 občanského soudního řádu zanikají dnem právní moci usnesení o rozvrhu všechna zástavní práva váznoucí na nemovité věci. Pokud tedy koupíte nemovitost v exekuční dražbě, smluvní zástavní práva (i jiná) zaniknou.