povinné ručení u zabaveného auta

1 odpověď

Mému manželovi byl exekučné zabaven vůz který má na úvěr, který v pořádku splácí. Exekuce je vedena na mne. Ve velkém TP je napsán jako majitel on, ale TP je u peněžního ústavu. Vím, že úvěr musí splácet i když vůz fyzicky nemá. Ale jak je to s povinným pojištěním a odhlášením na DI? Musí pov. pojištění platit i nadále nebo na základě dokladu o zabavení vozu může sml. u pojišťovny ukončit? A auto u DI odhlásit? Děkuji

Dokud není vůz prodán v dražbě, je majitelem stále Váš manžel, ovšem pouze s omezeným vlastnickým právem. Do okamžiku prodeje vozu a přechodu vlastnického práva má tedy povinnosti vyplývající z vlastnictví vozu. Tj. smlouvu s pojišťovnou nyní nemůže ukončit, odhlášení na DI by bylo rovněž předčasné.