Exekuce účtu obchodního partnera - jak získat peníze zpět

1 odpověď

Dobrý den,
najali jsme si stavebníka na stavbu rodinného domu. Během dvou měsíců jsme na jeho účet ze smlouvy zaslali dvě zálohy o celkové výši 670000 CZK. Když jsem se začal zajímat proč se nestaví, řekl mi že účet kam jsem zálohy posílal je exekučně zabavený a tudíž shání peníze jinde. Lze zjistit zda je tento účet opravdu exekučně zabavený? Lze získat převedené zálohy zpět? Práce na domě jsou v hodnotě cca 150000 CZK. Děkuji

Dobrý den. Můžete zjistit, zda je nařízena exekuce na majitele účtu, a to výpisem z Centrální evidence exekucí na ODKAZ. Ovšem skutečnost, zda je exekučně postižen konkrétní účet nezjistíte, neboť tato sktuečnost je chráněna bankovním tajemstvím. Peníze zpět můžete požadovat pouze v souladu se smlovou, tj. pokud byly zaplaceny zálohy anebyla odvedená práce, můžete odstoupit od smlouvy. Ovšem pokud je účet exekučně postižen, peníze Vám nemohou být vyplaceny, neboť jsou na účtě blokovány ve prospěch exekuce.