Zaměstnanec má zřejmě dítě, ale nedoložil jej - jak provádět srážky

1 odpověď

Dobrý den,
přišla nám exekuce na plat zaměstnance - nepřednostní. Za týden přišla další - přednostní.
Je správné:
první třetina celá na první v pořadí, tj. nepřednostní
druhá třetina celá na přednostní?
Zaměstnanec neuvedl v osobním dotazníku dítě, nedoložil ani rodný list a ani rozhodnutí soudu o výživném /prý tyto dokumenty nemá a souhlasí s tím, abychom dítě nezohledňovali/ Dítě však prý má. Jak máme postupovat v případě, když víme, že dítě má, ale nemáme to nijak podloženo, naopak v dotazníku s jeho podpisem dítě uvedeno není? děkuji za odpověď

Dobrý den. Pro nepřednostní pohledávky je srážena první třetina zabavitelné částky, pro nepřednostní druhá třetina. Třetí třetina zůstává vždy povinnému. Pokud víte, že zaměstnanec má dítě, ovšem nemáto to za prokázané, nezohledňujte jej při výpočtu nezabavitelné částky. Je totiž možné, že není oficiálně otcem dítěte a nemá tedy vyživovací povinnost, jinak by Vám rodný list zřejmě předložil.