Jak nařídit exekuci

1 odpověď

Dobrý večer, prosím Vás, nutně bych potřeboval poradit jak mám postupovat, abych mohl dát exekuci na plat bývalé manželce. Při majetkovém vypořádání se vzdala všeho majetku a měla mě přispívat na společné dluhy 4700 kč po dobu 5 let. Už je to rok a stále neuhradila ani korunu, tak prý jí mám dát exe na plat, ale nevím jak? Mám to jen podat u exekutora jen a nebo jinak? Prosím poradte mi, předem děkuji, Roman

Dobrý den. Pokud chcete podat návrh na nařízení exekuce, zajděte si na soud, u kterého rozvod probíhal a nechte si vyznačit doložku právní moci a vykonatelnosti na rozsudek o rozvodu a majetkovém vyrovnání. Nechte si udělat ověřenou kopii. Potom si vyberte exekutora a podejte k němu návrh na nařízení exekuce, kde uvedete, co a proč navrhujete. Návrh podejte i pro v budoucnu splatné pohledávky. Exekutor potom sám volí způsob provedení exekuce, tj. může zvolit i jiný způsob, než exekuci na plat.