Porušování zákonů exekutory

3 odpovědi

Dobrý den. V poslední době, jsem viděla v TV i na netu, mnoho případů, kdy exekutoři zabavili veškeré příjmy i majetky a zablokovali účty dlužníků, bez jakéhokoliv respektování zákona o nezabavitelném minimu! Jak je vůbec možné, že ze strany exekutorů dochází k porušování právních povinností a nikdo se jejich protiprávním jednáním nezabývá. A exekutorská komora tyto excesy exekutorů vůbec neřeší! Máme uzákoněn zákon o nezabavitelném minimu pro dlužníky, ale někteří exekutoři se chovají, jak utržení ze řetězu, zákon nezákon! Jak je vůbec tohle v "právním státě přípustné. " Děkuji za odpověď. Konvalinková

Dobrý den. Změny je možné dosáhnout pouze důsledným uplatňováním svých zákonných možností, tj. podávání důvodných stížností na konkrétní exekutory. Zcela v duchu zásady kde není žalobce, není soudce. Kárná komise exekutorské komory reaguje na konkrétní podněty, nikoliv na obecné reportáže v televizi.

Dobrý den, děkuji za vaši reakci, ale bohužel ze svého okolí znám mnoho případu, kdy byli lidé neoprávněně exekuovaní a přestože poslali stížnost na EK nedomohli se pražádného potrestání provinilých exekutorů. Exekutoři porušují zákony vesele dál a nic se neděje. Nejsem dlužníkem a nikdy jsem s exekutory neměla žádné dočinění, ale když vidím mnoho nespravedlností a hyenismu kolem sebe, nenchává mně to chladnou a bezcitnou. Nechápu, že se nedodržováním a ignorací zákonů, které exekutoři zcela otevřeně porušují nikdo nezabývá a jediná obrana je stížnost na EK, která si své exekutory hýčká a jejich provinění i poškozování nevinných lidí je jim lhostejné a tuto skutečnost, nejen ve většině případů vůbec neřeší, ale přímo zcela ignoruje. To co se v našem státě děje s exekucemi je skutečně na pováženou a chápu občany, když se obracejí na mezinárodní soudy, z důvodu poškozování lidských práv a svobod, občanů v ČR. Zdraví Konvalinková

Dobrý den. Pokud znáte takové konkrétní případy, můžete podat trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu Zneužití pravomoci úřední osoby.