Je nezletilost důvodem k zastavení exekuce?

1 odpověď

Dobry den chtěla bych se zeptat jestli, mi mohou dat exekuci, za nemocniční poplatek veviši 240kč, bylo my 16let, teť my je 22let, a mam zaplatit exekuci ve viši 10000kč, žádnou upomínku jsem nedostala, . mohu požadat o zrušení exekuce z důvodů ze jsem v te dobé nebyla plnoletá. pokut ano můžete my poradit jak jsi mam o to požadat.

Dobrý den. Uvádíte, že máte zaplatit exekuci, tj. mezi neuhrazením nemocničního poplatku a exekucí musel proběhnout soud. Povinnost zasílat předžalobní výzvu je uzákoněna až od roku 2013, pokud tedy byla podána žaloba před 1.1.2013, žádnou upomínku jste dostat nemusela. Nezletilost není důvod pro zrušení exekuce, věk 16 let je již považován za dostatečný na to, aby člověk rozuměl funkci peněz a podstatě závazků.