Exekuce již uhrazené částky

1 odpověď

Dobrý den. Mám dotaz týkající se výše nákladů exekutora. Pana JUDr. Ivan Erben
Dne 30.07.14 mě byla doručena výzva soudního exekutora ke splnění vymáhané povinnosti.
1. vymáhaný nárok oprávněného 1.500 kč.
náklady oprávněného 1.936 kč.
2. záloha na na snížené (50%) náklady exekuce:
náklady ex. ve snížené výši 2.500 plus DPH 430 kč.
odměna ex. ve snížené výši 1.500 plus DPH 315 kč.
zaplaťte do 30 dnů od doručení po uplynutí lhůty vzniká nárok na 8.228 kč.
Po mém telefonním dotazu jsem se dozvěděl že 50% z částky 8.228 kč činí 7.731,50 kč Tuto částku jsem uhradil na uvedený účet.
Poté mě byl doručen ex. příkaz k provedení ex. srážkami ze mzdy vyčíslený na částku 10.164 kč Na telefonní dotaz mě bylo odpovězeno že na to mají nárok i přesto že jsem již zaplatil a paní úřednice mě poradila že tuto skutečnost mám zdělit na svou účtárnu. Stejně vám tam nebudou věřit.
Následoval další dopis :Příkaz k úhradě nákladů exekuce kde se píše : NÁKLADY EXEKUCE SE URČUJÍ ČÁSTKOU V CELKOVÉ VÝŠI 6.231,50 KČ
Následoval další telefonát když jsem konstatoval že jsem uhradil 7.731,50 bylo mě zděleno že tato částka je správná ale že mě nic vracet nebudou že POŠTOVNÉ taky něco stojí. Dotaz zní jak a kde se dozvím která částka je správná podotýkám že jakmile jsem se dozvěděl že něco dlužím chtěl jsem to ihned na místě uhradit čož prý nešlo a částku vypočítanou úřednicí u pana exekutora 7.731,50 jsem ihned uhradil převodem na jejich účet přesto další dopisy a v každém jiná částka. Jsou poplatky exekutora závislé na počasí nebo na tom jak se dotyčný (á) vyspí?

Dobrý den. Pokud jste částku uvedenou v exekuční výzvě uhradil ve 30 denní lhůtě, měla být exekuce zastavena. Podejte ihned návrh na zastavení exekuce, ve kterém uvedete z jakého účtu a kdy jste částku podle exekuční výzvy odeslal. Náklady exekuce se určují podle prováděcí vyhlášky.