Exekuce z dohody o provedení práce DPP a nezabavitelného minima

1 odpověď

Dobrý den, na svých stránkách máte zřejmě chybu. Týká se exekucí u DPP a nezabavitelného minima. Zpracovávám i mzdy a nesouhlasím s Vámi. Odměna z DPP (dohoda o provedení práce) nepodléhá exekuci srážkami ze mzdy a jiných příjmů, protože za mzdu není považována. Na DPP lze použít výhradně a jen exekuci přikázáním jiné peněžité pohledávky. V tomto případě se však vůbec neodečítá nezabavitelné minimum. Myslíte, že nemám pravdu?

Dobrý den. Ustanovení o srážkách ze mzdy se použije i na srážky z příjmů podle dohody o pracovní činnosti. Srážky z příjmů podle dohody o provedení práce jsou prováděny podle ustanovení o exekuci jiné pohledávky. V tomto ohledu máte pravdu.