Zastavená exekuce a bezdůvodné obohacení

1 odpověď

Dobrý den, byla proti mě vedena exekuce, kde exek. titulem byl rozhodčí nález. Podala jsem žalobu o neplatnost rozhodčího nálezu a zastavení exekuce, soud rozhodl o zastavení exekuce pro neplatnost rozhodčího nálezu, a oprávněému bylo uloženo uhraidt náklady exekuce. Bohužel mezitím jsem exekutorovi musela zaplatit 35.000-Kč, kdy žalovaná částka byla 3.500, - Kč s nepřiměřenými úroky a pokutami. Usnesení o zastavení exekuce již nabylo právní moci, mám šanci získat své peníze zpět a jak mám postupovat? Děkuji moc za odpověď. Majerová.

Dobrý den. Pokud bylo plněno na základě rozhodčího nálezu, který byl později zrušen, jedná se o bezdůvodné obohacení. Máte nárok na vrácení celého dosud vymoženého plnění. Částečně se obohatil exekutor, neboť mu byla uhrazena odměna a náklady na které neměl nárok, částečně se obohatil oprávněný. Musíte je tedy vyzvat k úhradě těchto částek, pokud je odmítnou uhradit, budete muset částku vymáhat soudně.