Pozemek ve spoluvlastnictví v exekuci

4 odpovědi

Dobrý den! Koupila jsem pozemek (zahrádku) a bohužel jsem do katastru nemovitosti uvedla i bývalého přítele. Teď jsem zjistila, že má vedenou exekuci na zakoupenou nemovitost. Vlastnické právo má 1/2 a jak to tedy bude s tou mojí 1/2, když nic nedlužím? Může exekutor prodat i mou polovinu a nebo jak se tato situace dá řešit! Děkuji za odpověď!

Dobrý den. Vaši polovinu exekutor prodat nemůže, neboť lze postihnout pouze majetek dlužníka. Exekutor se pokusí prodat 1/2 pozemku v dražbě a případně Vám nabídne její odkoupení tzv. z volné ruky. Dražby se budete moci zúčastnit.

Děkuji za odpověď a jde požádat exekutora o odkoupení druhé poloviny exekučně zatížené? Děkuji

Samozřejmě. Lze provést tzv. prodej z volné ruky, který můžete exekutorovi navrhnout. Podmínkou je, že exekutor a oprávněný s prodejem souhlasí, na pozemek není nařízena další exekuce a prodej bude uskutečněn za cenu obvyklou podle znaleckého posudku, přičemž kupní cena bude splatná při podpisu smlouvy.

Moc děkuji!!!