Exekuce přítelkyně, která se mnou bydlí, co dělat

1 odpověď

Dobrý den.
Přítelkyně má exekuci na mzdu, která vznikla v době, kdy jsme se ještě neznali. Exekuce je prováděna srážkami ze mzdy, řádně a v termínu. Přesto se u přítelkyně ve firmě objevili v její nepřítomnosti zaměstnanci pana Vrány z Přerova a sondovali, kde přítelkyně bydlí, protože částka se jim zdá malá a splácí se dlouho. S přítelkyní žijeme ve společné domácnosti, spolu s našim dítětem, nejsme manželé, ani zde nemá hlášen trvalý pobyt, ten má oficiálně na jiné adrese. Přesto trnu hrůzou, že mi vpadnou do bytu, který mám v nájmu já a začnou zabavovat naše věci, přestože je dluh řádně splácen. Existuje před tímto nějaká právní ochrana, mám na mysli třeba soupis mého majetku u notáře s razítkem, nebo jinak? U většiny věcí už nejsem schopen doložit účtenkami, že jsou opravdu mé, kupované za mé peníze. Poraďte prosím, jak postupovat. Velice děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den. Pokud u Vás přítelkyně skutečně žije, bylo by provádění exekuce oprávněné, trvalý pobyt nemá vliv, neboť exekuci lze provést všude tam, kde lze předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka. Nejlepší ochranou bude, pokud přítelkyni pomůžete exekuce uhradit. Soupis majetku u notáře je Vám k ničemu, notář pouze osvědčí, že jste prohlásit, že se jedná o Váš majetek.