Jak se bránit proti exekuci příbuzného?

1 odpověď

Dobrý den,
Bydlíme v rodinném domě o třech bytech. Majitelem je můj otec. V jednom bytě bydlí on, v druhém já a ve třetím můj bratr, který má exekuce (i kvůli alimentům). Exekutoři nám vyhrožují, že i když máme na dveřích jmenovky, můžou vniknout i k nám do bytu. I když je jasné že dlužník bydlí v jiném bytě. Mají na to exekutoři právo? Jak se můžeme bránit?

Děkuji mnohokrát

Dobrý den. Exekutoři samozřejmě mohou provádět exekuci pouze tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt věcí v majetku povinného. Stavebně oddělené bytové jednotky se jmenovkami na dveřích by sami o sobě měly být dostatečnou zárukou neprovedení exekuce. Pokud by k exekuci přesto došlo, je nutné tuto okolnost namítnout ihned při soupisu a pokud na ni nebude brán zřetel, budete muset podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu. Při soupisu musí být na Váš návrh pořízen záznam a pokud budete při soupisu tento záznam pořizovat Vy, nesmí Vám být zabaveno médium, na němž je tento záznam zachycen.