Exekuce pro dluhy manžela po rozvodu

1 odpověď

Dobrý den,
jsem po rozvodu a mám exekuce na výplatu od VZP,
kde je dlužníkem bývalý manžel, který je OSVČ.
Mám dotaz, jsou-li tyto exekuce po rozvodu oprávněné a v případě že ne, jak je mohu ukončit.
Co by mělo obsahovat odvolání, aby to bylo uznatelné.
Děkuji

Dobrý den. Pokud jste již rozvedená, ztrácíte způsobilost být účastníkem řízení, rovněž nelze exekuovat Vaši výplatu, toto je možné pouze u manželů. Podejte tedy návrh na částečné zastavení exekuce, a to zastavení exekuce srážkami z Vaší mzdy, který adresujete příslušnému exekutorovi a v něm uvedete, kdy nabyl právní moci rozsudek o rozvodu, jehož ověřenou kopii s doložkou právní moci přiložte. Dále uveďte, že s ohledem na rozvod Vašeho manželství a vypořádání SJM se jedná o dluhy Vašeho bývalého manžela a další výkon exekuce vůči Vám je tedy nepřípustný.