Mohu jednat se exekutorem po nařízení exekuce?

3 odpovědi

Dobrý den, mám trvalé bydliště na úřadě. Tudíš jsem nemohla tušit, že jsem dostala exekuci, to jsem zjistila až na základě výpisu z účtu. Chtěla bych se zeptat. když mám prostředky na uhrazení exekuce na 3 splátky. Nepujde exekutor na místo kde se zdržuji??? Protože i kdyby tam šel. nemám absolutně žádný majetek. maximálně potkany. Když jsem volala na EÚ, který má můj případ nechtěli mi nic říct. Ráda bych to vyrešila v co nejkratší době. Ale prý dokud mi nepošlou dopis o exekuci, tak se mnou nikdo nic nebude řešit. Dokážete mi poradit? předem děkuji

Dobrý den. Výzva k úhradě exekuce Vám musela být zaslána na adresu pro doručování. I osobám s trvalým bydlištěm na úřadě je doručována pošta. Momentálně může exekutor zvolit jakýkoliv způsob výkonu exekuce, dokonce může zvolit několik způsobů výkonu exekuce najednou, tj. může provést mobiliární exekuci v místě, kde se zdržujete. Jelikož již byla exekuce zahájena, jste účastník řízení a máte procesní práva, tj. můžete osobně navštívit exekutorský úřad a na místě požádat o uzavření splátkového kalendáře. Rovněž se můžete na exekutorský úřad obracet s písemnými návrhy.

ale me exekutor řekl, že ani ještě nevidí přesně tu částku