Exekuce včetně částečně uhrazené částky

1 odpověď

Zdravím. mám problém v roce 2010 na mě někdo udělal paušál o kterém jsem nevěděla v dubnu 2014 mi přišlo od telekomunikačního úřadu ze tam mám 6617 kč uhradit + právník 3146 +265 kč soudní. bohužel jsem matka samoživitelka takže jim to budu posílat po částkách to odmítli stejně jsem to posílá jak právníkovi akm majer tak vodafou. nyní v červenci jsem jim volala i psala ze dluh chci zaplatit ze peníze jsem sehnala žádná odpověď až za týden na email ze to majer předal že se mám obrátit na exek. úřad smekala. volala jsem tam a místo zbytku (4tisic vodafonu a 1000kc právníkovi) mi řekli ze 20500kc no šok. dobrá přítel mi teda pomohl a jeli jsme přímo k ním to zaplatit ne ze akm majer má hned budovu vedle majera ale když jsem se zeptala kdy peníze na vodafone dluh budou posílat ze já jim posílala také peníze tím pádem když exekutor vymahanou částku za vodafon pošle tak tam bude preplatek tj. peníze co jsem posílala před exek. (samozřejmě neberu poplatky za ex.) tak mi rekl takhle to ale paní nefunguje vy jestli máte dluh na vodafone tak si to musíte vyplatit donesla sem jim tam všechny výpisu z účtu co jsem posílala jak advok. tak vodaf. tak mi rekl napište si dopis o zastaveni exekuce kvůli uhrazenym castkam. idiot!!! hrůza nechala jsem si vyjet papír o bezdluznosti vodafone dluh jsem radši také vyplatila ale ty peníze stejně chci vrátit. Tak snad jestli je to už u exekutora tak vodafonu nemám nic platit ale exekutor to má po mě vymáhat a exekutor částku pak pošle vodafonu a za náklady si nechá. ne?? Myslím si ze peníze za vodaf a právníka si chtěl nechat a vy platte prostě hrůza.

Po zahájení exekuce jste měla zasílat veškeré platby exekutorovi, je však možné zaplatit také oprávněnému. V tomto případě jste však měla po zaplacení oprávněnému podat návrh na částečné zastavení exekuce ve výši uhrazené částky. Pokud jste uhradila část dluhu před předáním pohledávky k exekuci, měla jste neprodleně podat návrh na částečné zastavení exekuce ve výši uhrazené částky, což by mělo vliv i na výši odměny exekutora, neboť ten je odměňován podle vymožené částky. Exekutor postupoval správně, protože mu byl předán návrh na nařízení exekuce a o Vašich úhradách nic nevěděl. Samozřejmě, že máte nárok na vrácení přeplatku a části odměny exekutora, na kterou neměl nárok, protože část nároku již byla vymožena. Svou žádost adresujte přímo exekutorovi, neboť se jedná o bezdůvodné obohacení.