Exekuce hraček v majetku nezletilého

2 odpovědi

Dobrý den, je na mne vedena exekuce, chci se zeptat jak je to s hračkami dcery. Je jí rok. Může je exekutor zabavit??? Jak sepsat dcery majetek. Jsem nemajetná a neměla bych ani na nákup hraček pro ní. Jsou to vše dárky od babiček a otce. Jak postupovat? Moc děkuji.

Dobrý den. Hračky jsou věci, jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly a jako takové jsou vyloučeny z exekučního zabavení. Navíc se jedná o majetek dcery, který nabyla darem. Nelze jej proto zabavit pro dluhy jiné osoby, třebaže se jedná o dluhy matky.

Moc děkuji za odpověď, hodně mi psychicky pomohla.