Lze exekuovat nemovitost pro dluhy bratra?

1 odpověď

Dobrý den. Naším dvoum synům jsme darovali rovným dílem nemovitost. Mám dotaz. Jak by to bylo, kdyby na jednoho z nich byla uvalena exekuce. Přišel by o půlku nemovitosti i druhý syn? Je nějaká cesta na zpět? Děkuji za odpověd´.

Dobrý den. Nelze zabavit majetek pro dluhy jiné osoby, s určitými výjimkami u manželů. Bylo by protiprávní, aby byla zabavena nemovitost pro dluhy bratra.