Vrácení věcí po ukončení exekuce

1 odpověď

Dobrý den na sestru byla uvalena exekuce na 40000, - a protože má trvalé bydliště u rodičů a ti si žádali na úřadě o výjmutí sestry z trvalého bydliště ale než došlo rozhodnutí tak nám polepili celý byt a odvezli si vysavač, televizi a notebook a že musíme zaplatit do 30 dnů celou částku nebo nám bude odebrán všechen označený majetek. Když uhradíme dřív pak to nepostoupí k soudu a vrátí nám zabavené věci. Rodiče částku sehnali do 5 dní a zaplatili. Pak došel dopis a v něm potvrzení o ukončení exekuce, ale zabavené předměty pořád nemáme a uběhlo už víc jak 15 dní od ukončení exekuce. Chci se zeptat jestli je povinností exekutora nebo vykonavatele přivést zabavené věci zpět? Děkuji

Dobrý den. Exekutor nemá zákonnou povinnost vrátit zabavené věci zpět. Proto si je budou muset Vaši rodiče vyzvednout osobně.