Zabavení majetku i v případě pozastavení exekuce

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych se informovat. Se soudním exekutorem jsem se domluvila na splátkovém kalendáři, bylo mi řečeno, že exekuce bude pozastavena, o 2 měsíce později přišel domů exekutor, že přišel zabavit majetek. Sdělila jsem mu, že mám splátkový kalendář a exekuci splácím, odpověděl, že na splátkové kalendáře nepřihlížejí a že dlužnou částku musím ihned uhradit jinak si majetek do půl hodiny odveze. Je to možné? Prosím poraďte mi nějaké další kroky. Děkuji za Váš čas

Dobrý den. Exekuční řád splátkové kalendáře vůbec neupravuje. Možnost úhrady ve splátkách a odložení výkonu exekuce z tohoto důvodu je záležitostí dobré vůle exekutora. Pokud jste měla s exekutorem ústní dohodu, nemáte prakticky žádnou šanci jak zabavení majetku zabránit.